Jak powinien wyglądać pierwszy cykl sterydowy oraz co powinieneś wiedzieć

Jak powinien wyglądać pierwszy cykl sterydowy, co powinieneś wiedzieć o pierwszym cyklu

Wchodząc na pierwszy cykl powinniśmy najpierw dowiedzieć się czym są środki anaboliczne, jak działają oraz jak je stosować. W tym artykule dowiesz się w jaki sposób działają sterydy, jak wykonywać iniekcje, jak dbać o hormony podczas cyklu oraz przykładowy cykl dla osoby początkującej. Idealny post jak powinien wyglądać pierwszy cykl sterydowy oraz co powinieneś wiedzieć.

Jeśli chodzi o kulturystykę i wyniki sportowe, mówimy głównie o sterydach w postaci sterydów anaboliczno-androgennych (SAA). Te steroidy obejmują zarówno naturalne, jak i syntetyczne androgeny, które pochodzą z testosteronu lub jego bazy. Składnik anaboliczny dotyczy wzrostu mięśni, natomiast aspekt androgenny dotyczy stymulowanego rozwoju męskich atrybutów, za które odpowiada testosteron.

Jak działają sterydy

Sterydy anaboliczne mają wpływ na wzrost kości oraz masy mięśniowej.

Dzieje się tak przez zwiększoną syntezę białek. Środki anaboliczne mają zarówno wady jak i zalety. Jedną z wad jest ogromny wpływ na układ hormonalny.

Efekty działania sterydów:

  • Zwiększony anabolizm 
  • Zwiększona synteza białek
  • Poprawa apetytu 
  • Usprawnienie produkcji czerwonych krwinek
  • Szybszy przyrost masy mięśniowej, siły
  • Wzrost owłosienia u mężczyzn 

Środki dopingujące można przyjmować na dwa sposoby:

  • Iniekcyjnie- przez zastrzyk domięśniowy
  • Doustnie- jest to popularny sposób z racji na łatwość jego stosowania

Iniekcja domięśniowa – jak wykonać? 

Jak już wspominaliśmy środki anaboliczne podajemy tylko i wyłącznie drogą iniekcyjną domięśniowo. Zastrzyki możemy wykonać w trzy miejsca, a są to:

pośladki, barki oraz mięsień prosty uda. Należy pamiętać, aby nie spieszyć się z wykonaniem zastrzyku żeby nie wytworzyła się cysta. Po każdej iniekcji rozmasować miejsce zastrzyku przez kilka minut, aby środek dobrze rozprowadził się po mięśniu. 

Czym są inhibitory aromatazy?

IA to leki, które po zastosowaniu mają za zadanie obniżyć poziom estrogenów. Zapobiegają skutkom ubocznym stosowania środków anabolicznych. Przykładowym środkiem będzie tutaj Arimidex

U sportowców oraz osób stosujących środki anaboliczne to lek, który obniża poziom estrogenu i pomaga pozbyć się wody z organizmu. Dodatkowo jest stosowany również w leczeniu ginekomastii. Jest to drugi z silniejszych i ekonomicznych środków dostępny na rynku do kontroli estrogenu. Należy pamiętać o badaniu estrogenu nim zastosujemy IA. 

Czym jest HCG?

HCG jest bardzo ważnym środkiem podczas przyjmowania środków dopingujących. Odpowiada za normalizację pracy jąder oraz zapobiega ich atrofii. Stosowanie dopingu wpływa negatywnie na pracę jąder, prowadzi do kurczenia się, a w dłuższej perspektywie czasu bez stosowania HCG może wystąpić bezpłodność. 

Przyjmowanie HCG od początku stosowania środków dopingujących, pozwoli dużo łatwiej odblokować się po zakończonym cyklu. Dodatkowo stosowanie go systematycznie poprawi libido oraz spermatognezę. Zaleca się stosowanie 250UI co 2-3 dni lub 500 UI co 4-5 dni.

Jakie środki wybrać na pierwszy cykl sterydowy?

Zaczynając przygodę ze środkami dopingującymi powinniśmy zastosować sam Testosteron oraz HCG. Jak wiadomo organizm sam produkuje testosteron, który jest najbezpieczniejszym środkiem dopingującym. Jeśli organizm w zły sposób zareaguje na sam testosteron to możesz być pewnym, że stosując inne środki będzie tylko gorzej. 

Cykl sterydowy dla początkującego 

1-10 tydzień – Testosterone Propionate 100mg/e2d 

1-10 tydzień – HCG 500 UI e4d/e5d

Druga propozycja:

1-12 tydzień – Testosterone Cypionate 250mg/e5d 

1-12 tydzień – HCG 500 UI e4d/e5d 

Przypominamy, że nawet po tych lekkich cyklach należy wykonać odblok.