Jak zrobić odblok po cyklu?

jak zrobić odblok po cyklu, jak zrobić odblok po cyklu testosteronem, jak wykonać odblokowanie

Wiele osób, które zaczynają przygodę ze sterydami zapominają o wykonaniu odbloku po zakończonym cyklu. Niesie to za sobą wiele negatywnych skutków i konsekwencji, z racji, że nasza gospodarka hormonalna jest zaburzona. Celem odbloku jest przywrócenie naszego organizmu do stanu, w jakim był przed zastosowaniem środków dopingujących.  Dzisiaj dowiesz się jak zrobić odblok po cyklu!

Jaki wpływ mają sterydy na organizm człowieka?

Przyjmowania sterydów powoduje zablokowanie w organizmie produkcji naturalnego testosteronu przez jądra, prowadzi to do wielu niechcianych efektów. Odbije się to na gorszym nastroju na samym początku, a finalnie doprowadzić może do zmniejszenia naszej masy mięśniowej oraz siły.  

Co pomoże w odblokowaniu się? 

Mamy dostępnych kilka ze środków o których nie możesz zapomnieć i będą pomoce w tym jak zrobić odblok po cyklu. Najpopularniejsze z nich to HCG kolejno Clomid oraz Tamoxifen. Oczywiście kolejność tych środków nie jest przypadkowa, ponieważ clomid oraz tamoxifen to środki dostępne w formie tabletek, natomiast HCG jest środkiem iniekcyjnym. Do oblokowania się niezbędne będzie połączenie, któregoś ze środka w postaci tabletki oraz HCG.

Jak dawkować Clomid?

Czas przyjmowania Clomidu będzie zależny od długości cyklu.

Polecamy zastosować:

1 dzień- 100-150mg Clomidu 

2 dzień do 14-28 dni w zależności od środków jakie były używane- 50mg

HCG – jak poprawnie zastosować 

Stosowanie HCG pozwoli organizmowi przywrócić produkcję naturalnego testosteronu, poprawia rspermatogenezę oraz pomoże przywrócić jądra do ich wcześniejszego rozmiaru. Przyjmujemy je iniekcyjnie podskórnie w fałde brzuszną lub domięśniowo. Stosujemy dawki 250UI co 3-4 dzień lub 500UI co 5-6 dzień. 

Tamoxifen – Jak działa? 

Jest to kolejny ze środków na liście, który pomoże nam w odblokowaniu się po zakończonym cyklu. Jak wiadomo, skutkiem ubocznym stosowania środków dopingujących jest zmniejszenie produkcji naszego naturalnego testosteronu. Jeśli nie skorzystamy z odbloku po zakończonym cyklu sterydowym odnotujemy spadek efektów, które udało nam się wypracować oraz skutki uboczne takie jak, spadek libido, a nawet depresję. 

Tamoxifen stosowany jest podczas leczenia raka piersii u kobiet. W kulturystyce stosowany jest do odblokowania. Zmniejsza ryzyko powstawania ginekomastii i zbierania się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha czy pośladków. Poprawia wygląd sylwetki, oraz blokuje skutki uboczne działania estrogenów. Zalecana dawka do stosowania to 20mg środka. 

Jak zrobić odblok po cyklu przy użyciu HCG i Tamoxifenu 

Poniżej pokażemy jak wykonać odblok przy pomocy obu tych środków:

Wersja dla mocno blokujących cykli:

1-3 tygodnia- HCG 500UI e3d 

1-6/7 tygodnia- Tamoxifen 20-30mg ed lub Clomid 50mg ed. 

Wersja dla mniej blokujących cykli:

2x HCG– 500UI e3d

3-4 tygodnie Tamoxifen 20mg ed lub Clomid 50mg ed. 

Należy pamiętać, że po tych zmianach organizm dalej będzie musiał ustabilizować poziom hormonów w organizmie. Dzięki zastosowaniu PCT nastąpi to zdecydowanie szybciej, po zastosowaniu odbloku i pozwoli utrzymać wypracowane przez nas efekty. Podczas pierwszej fazy PCT poziom naszego testosteronu będzie wyższy niż był naturalnie, aby później wrócić do homeostazy.