Anavar (Oxandrolon) – działanie i dawkowanie

oxandrolon działanie, oxandrolon dawkowanie, anavar, oxandrolon efekty przed i po

Oxandrolone / Anavar jest to steryd anaboliczno-androgenny (SAA), o którym być może słyszałeś na siłowni. Chociaż jest używany głównie do celów medycznych, jest to atrakcyjna substancja dla tych, którzy chcą osiągnąć pełny potencjał kulturystyczny. Podobnie jak inne sterydy, Anavar może pomóc Ci uzyskać lepszą sylwetkę, doświadczyć szybkiej regeneracji po treningu i osiągnąć więcej energii niż kiedykolwiek wcześniej.

Czym jest i jakie działanie ma Anavar?

Anavar to marka syntetycznego sterydu o nazwie Oxandrolone. Po raz pierwszy zsyntetyzowany w 1962 r., lek ten był wówczas rewolucyjny. Nawet dzisiaj może być ratunkiem, jeśli jest używany pod odpowiednim nadzorem medycznym. Początkowo naukowcy stworzyli go w celu zwalczania zaburzeń katabolicznych. Jego zastosowania znacznie się rozszerzyły, zanim trafiły na scenę kulturystyczną. Mówiąc najprościej, Oxandrolone pobudza organizm do zwiększenia syntezy białek. Bardziej efektywnie wykorzystuje aminokwasy budujące mięśnie, zapewniając, że paliwo, które zużywasz, przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej.

Unikalną cechą Anavaru jest to, że jest to bardziej steryd anaboliczny niż steryd androgenny. Chociaż technicznie nadal jest to SAA, efekty androgenne są stosunkowo słabe. W rezultacie jest to wybór dla wielu osób w świecie fitness. Nie jest tak intensywny jak alternatywy sterydowe i jest również stosowany przez kobiety.

Jakie właściwości ma Oxandrolone?

Anavar jest zatwierdzony przez FDA do leczenia pacjentów długotrwale stosujących kortykosteroidy w celu zapobiegania katabolizmowi białek i jest stosowany do promowania przyrostu masy ciała po rozległych zabiegach chirurgicznych, podczas przewlekłych stanów zakaźnych lub po ciężkim urazie.

Po jakim czasie spodziewać się efektów? 

Działanie Anavaru możemy zauważyć już po około 2 tygodniach od rozpoczęcia jego stosowania. Oczywiście istotna będzie tutaj dawka jaką zastosujemy oraz poziom tkanki tłuszczowej, im mniejszy tym efekty będa bardziej widoczne.  

Oxandrolon efekty przed i po

Trzeba powiedzieć że Oxandrolon jest dość lekkim sterydem dlatego tak wiele kobiet sięga po niego. Najczęściej wykorzystywany nawet do polepszenia siły. Przed rozpoczęciem kuracji na pewno skóra będzie posiadać dużo więcej wody a podczas używania będzie dużo cieńsza. Pamiętać należy o tym że efekty są znacznie lepsze przy niskiej tkance tłuszczowej, dlatego tak często jest to środek dodawany na koniec przed wyjściem na scenę aby jeszcze lepiej podkreślić waskularyzację mięśni czy użylenie.

oxandrolon efekty przed i po
Oxandrolon efekty przed i po

Jak długo stosować Oxandrolone?

Kiedy Anavar został po raz pierwszy wydany, ogólna dawka wynosiła 5-10 mg dziennie była powszechna. Jednak sportowcy i kulturyści zazwyczaj przyjmują 15-25 mg dziennie. Zwykle podaje się to przez 6-8 tygodni. Dłuższe cykle są bardziej toksyczne dla wątroby, powodują podwyższony poziom cholesterolu LDL i jeszcze bardziej zmniejszają naturalną produkcję testosteronu.

Dawkowanie Oxandrolonu

Oxandrolone ma okres półtrwania od 8 do 10 godzin, więc dzienną dawkę należy podzielić na dwie porcje. Na przykład, jeśli przyjmujesz 30 mg dziennie, zażyjesz 15 mg rano i 15 mg wieczorem.

U dorosłych dawka jaką powinniśmy stosować to od 5mg do 20mg na dobę. Dla nastolatków dawki te będą dużo mniejsza, oczywiście mowa tutaj o dawkach leczniczych. Jeśli mówimy o dawkach stosowanych w świecie kulturystyki czy sportów siłowych możemy spotkać różne informacje oraz dawki. Źródła pokazują, że dla mężczyzn dawki oscylują w granicy od 40 do 100mg, a u kobiet dawki są dużo mniejsze i wynoszą od 5 do 20mg.