Wszystko co musisz wiedzieć o Nandrolone Decanoate

Wszystko co musisz wiedzieć o Nandrolone Decanoate

Nandrolone Decanoate, często znany jako Deca-Durabolin, jest jednym z najbardziej wszechstronnych i adaptowalnych sterydów anabolicznych. Chociaż jest najczęściej używany do zwiększania masy, może być również skutecznie stosowany podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Jedyną potencjalną wadą jest czas potrzebny na jej administrowanie, w który wejdziemy.

Czy ten steryd to idealny wybór dla Ciebie? Omówimy wszystko, co musisz o tym wiedzieć, więc czytaj dalej!

Czym jest Nandrolone Decanoate

Deca Durabolin został opracowany pod koniec lat 60. XX wieku i po raz pierwszy została udostępniona do użytku komercyjnego w 1973 roku. Dekanian nandrolonu leku jest znany pod marką Deca Durabolin. Dekanian nandrolonu jest estrem nandrolonu o stopniowym początku działania.

Deca Durabolin to steryd anaboliczny powszechnie uważany za jeden z najskuteczniejszych leków na zwiększenie masy mięśniowej i powszechnie stosowany w świecie kulturystyki. Wiadomo, że jako pochodna testosteronu znacząco zwiększa masę i siłę mięśni.

Wśród sportowców i kulturystów jest to jeden z najczęściej stosowanych sterydów anabolicznych. W rzeczywistości jest używany od ponad dwóch dekad i istnieje długa lista korzyści związanych z jego stosowaniem.

Jedną z głównych korzyści stosowania tego sterydu anabolicznego jest jego zdolność do regulowania produkcji testosteronu. Deca Durabolin działa poprzez hamowanie naturalnej produkcji testosteronu w organizmie, co zmniejsza ryzyko niepożądanych skutków ubocznych, takich jak wypadanie włosów i kurczenie się jąder.

Korzyści ze stosowania Nandrolone Decanoate 

Nandrolone Decanoate jest popularnym sterydem wśród kulturystów ze względu na to, że przyspiesza proces budowania mięśni. Dzieje się tak, ponieważ może zwiększyć zarówno siłę, jak i wzrost mięśni, które są korzystne dla kulturystów. Ponadto ustalono, że mogą pomóc w kontroli apetytu.

 Sportowcy zazwyczaj wykorzystują nandrolone decanoate  do szybkiego budowania znacznej masy mięśniowej w krótkim czasie. W niektórych przypadkach, na przykład tuż przed zawodami, może pomóc Ci nabrać masy szybciej niż zwykle.

Jako jedna z kluczowych zalet, Nandrolone jest dobrze znany ze swojej zdolności do zmniejszania dyskomfortu stawów. Może to być przydatne dla tych, którzy angażują się w rygorystyczną aktywność.

Oprócz wielu innych korzyści, ma zdolność zwiększania gęstości kości. Może to pomóc w zapobieganiu złamaniom i innym formom urazów.

Skutki uboczne Nandrolone Decanoate 

Jeśli steryd jest przyjmowany odpowiednio, niekorzystne skutki są dość łatwe do uniknięcia.

Najczęściej występujące skutki uboczne:

– Po użyciu mogą wystąpić łagodne androgenne skutki uboczne. Jednak efekty te będą się różnić w zależności od osoby i będą w znacznym stopniu zależeć od genetyki użytkownika i podatności na trądzik, tłustą skórę lub łysienie typu męskiego. Te negatywne wyniki nie wystąpią u każdej osoby, która zażywa ten steryd.

– Podobnie jak w przypadku każdego innego sterydu, zastrzyki Deca mogą obciążać układ sercowo-naczyniowy i powodować niższy niż normalny poziom cholesterolu. Podczas stosowania sterydów zarządzanie cholesterolem staje się kluczowym czynnikiem, który należy rozwiązać. Dorośli, którzy prowadzą zdrowy tryb życia, są mniej narażeni na te negatywne skutki niż ci, którzy prowadzą znacznie mniej zdrowy tryb życia.

– Stosowanie Nandrolone Decanoate nie spowoduje pojawienia się niekorzystnych skutków ubocznych, takich jak ginekomastia czy retencja wody, które mogą prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi.