Wskazówki podczas stosowania sterydów anaboliczno androgennych

wskazówki stosowania sterydów anabolicznych

Pytanie brzmi: Jeżeli ktoś myśli o wskoczeniu na cykl, co byś mu poradził?

Osobiście zapewne bym odradził. Zaleciłbym jedynie stosowanie TRT (terapia zastępczym testosteronem). ryzyka, które narzuca na nas stosowanie anabolików. Osoba, która decyduje się na doping powinna mieć ułożone życie, a także podstawowe kwestie takie jak dieta, trening, suplementacja, profilaktyka. To wszystko zmniejsza ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, których tak bardzo nie chcemy. Jednak zazwyczaj osoby sięgające po doping to ludzie, którzy chcą być po prostu więksi i silniejsi, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo może się to na nich odbić.skaka

Sterydy zwiększają pewność siebie, szczególnie u młodych ludzi

Innymi słowy, wszystko przychodzi o wiele łatwiej. Każdy rodzaj treningu będzie się sprawdzał, jak również każdy rodzaj diety – przy najmniej na początku. Tak naprawdę przyrosty są na tyle szybkie i łatwe, że młody adept anabolików nie musi się dużo uczyć – wszystko jest okej, kiedy jest „na bombie” . To zazwyczaj ogłupia – oczywiście  są wyjątki, ale jest ich niewiele, co prowadzi do podpunktu drugiego.

Osoba, która zaczęła brać sterydy zrezygnowała w młodym wieku.

Nie z powodu sterydów, ale odszedł z siłowni, często już nie powracając do treningów. Jak to się stało? Zawsze się znajdzie powód – legalność, pieniądze, nerwy, problemy zdrowotne jak i z pracą. Odszedł i jego treningi nie są już takie efektywne, a już na pewno nie tak, jak na soku.

Przemyśl to. Czy aby na pewno spędzisz długą cześć swojego życia w sporcie? Czy jesteś w stanie dużo poświęcić temu? Zdrowie, czas pieniądze – są to cenne wartości. Czy te przyrosty są warte późniejszych skutków ubocznych?

Moja osobista opinia odnośnie stosowania sterydów

Uważam, że wszystko jest dla ludzi. Doping, narkotyki, leki, kawa, hazard – to wszystko jest uzależniające, ale mając głowę na karku powinniśmy utrzymywać nasz rozsądek w ryzach odpowiedzialności. Przed podjęciem ważnej decyzji, jaką jest zaczęcie stosowania sterydów anaboliczno androgennych warto zadać sobie pytanie: Na pewno tego chcę? Wiąże się to z możliwymi ogromnymi skutkami ubocznymi na każdej możliwej płaszczyźnie życiowej. Jak kiedyś ktoś mądry mi powiedział: „Moim zdaniem towar jest tylko dla ludzi z łbem na karku, którzy dążą po trupach do celu, rywalizują i chcą, tfu BĘDĄ najlepszą wersją siebie – czy z towarem, czy nie”